Nadmierne wypadanie przy czesaniu – jak zapobiegać?

Posiadaczki wysokoporowatych i kręconych włosów zawsze mają problem z ich rozczesywaniem – włosy plączą się, szczotki w nich utykają, rozczesywanie włosów boli i wiąże się z utratą ich dużej ilości przy każdym czesaniu.

Co można zrobić by temu zapobiec, a przynajmniej zmniejszyć negatywne efekty? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i suplementację: odżywione, nawilżone włosy o silnych cebulkach nie będą aż tak wypadać przy czesaniu. Niezastąpione będzie stosowanie zarówno masek wzmacniających jak i naturalnych olejów, które przenikając do środka włosa poprawią jego sprężystość i odporność na urazy mechaniczne. Pomoże też masaż skóry głowy, który poprawi ukrwienie oraz wzmocni mieszki włosowe.

Ważny jest też wybór szczotki do włosów – należy unikać szczotek i grzebieni o zakończonych ostro ząbkach. Warto sprawdzić możliwości opatentowanego rozwiązania, które zapobiega wyrywaniu włosów przy czesaniu. Oferuje je szczotka Tangle Teezer.

Oprócz bezbolesnego rozczesywania wybrana szczotka do włosów Tangle Teezer może również służyć jako masażer do skóry głowy. Regularnie przeprowadzany masaż przyczyni się do szybszego porostu włosów oraz do wyrastania nowych na miejscu tych, które wypadły, co będzie prowadziło do zwiększenia gęstości włosów i poprawy ich objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *