Mistrzyni makijażu – dobierz cienie do powiek

Aby kosmetyki do makijażu wyglądały wspaniale na naszej twarzy, warto zacząć od prawidłowej pielęgnacji cery. Podstawową rzeczą jest oczyszczanie twarzy, oraz dokładny demakijaż. Warto stosować peeling przynajmniej 2 razy w tygodniu. Aby cera zachowywała świeży wygląd, pamiętajmy o stosowaniu maseczek dobranych do naszego typu skóry. Pomogą w walce z niedoskonałościami, nawilżą, skutecznie oczyszczą.

Więcej nie znaczy lepiej

W obecnych trendach make-up powinien udawać naszą drugą skórę, tzn. subtelność i delikatność w pierwszej kolejności. Kolor podkładu powinien być idealnie dobrany do kolorytu cery, by nie sprawiał wrażenia maski. Cienie do powiek nakładamy cienkimi warstwami, wśród kolorów królują brązy i beże, z których to można wyczarować zarówno makijaż dzienny do pracy czy szkoły jak i wieczorowy. Pamiętajmy o podkreślaniu brwi. Do tego celu mogą nam posłużyć kredki, cienie bądź specjalne kosmetyki dedykowane do makijażu brwi.

Dobre narzędzia to podstawa

Aby ułatwić sobie codzienne wykonywanie makijażu, warto zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym nakładanie kosmetyków będzie precyzyjne i dokładne. Najważniejszymi z takich rzeczy są pędzle do makijażu oraz dobre lusterko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *